Країни G7 наблизилися до конфіскації активів рф для України

В країнах Європи та США вже понад рік заморожено близько $300 млрд російський суверенних активів, країни Великої сімки (G7) все ближчі до передачі цих коштів Україні.

Про це пише Financial Times.

За даними видання, Сполучені Штати, які раніше публічно не підтримували конфіскацію, заявили союзникам по групі, що знайшли спосіб вилучення коштів “відповідно до міжнародного права”.

“Члени G7 можуть конфіскувати суверенні активи росії як контрзаходи, щоб спонукати росію завершити агресію”, – йдеться в документі США, поширеному в комітетах G7.

На думку авторів документа, вторгнення рф в Україну означає, що конфіскація активів може стати “законним контрзаходом тих держав, які постраждали як особливо порушені російським порушенням міжнародних прав”.

США вважають, що тема конфіскації російських активів може стати предметом обговорення лідерів G7 на зустрічі, яка запланована на 24 лютого 2024 року.

Глава МЗС Британії Девід Кемерон також заявив про існування “законного шляху” для конфіскації російських активів. Він пропонував діяти разом із США, якщо інші союзники не будуть готові до цього.