Необхідні додаткові ₴10 мільярдів на програму “єВідновлення”

У 2024 році Фонд ліквідації наслідків збройної агресії має виділені 5,8 млрд грн на програму єВідновлення. Однак, за прогнозами Мінвідновлення, для виплати компенсацій буде необхідно додатково приблизно 10 млрд грн. Зазначено, що наразі для фінансування програми використовуються кошти з Фонду ліквідації, які включають арештовані гроші російського Сбербанку в Україні. Якщо будуть додаткові активи РФ, вони також можуть стати джерелом фінансування.

Зазначено, що на поточний момент українці вже передали понад пів мільйона повідомлень через застосунок “Дія” щодо пошкодження або знищення майна, включаючи об’єкти на тимчасово окупованих територіях. Віцепрем’єр-міністр Олександр Кубраков також зазначив, що на рік буде потрібно ще приблизно 10 млрд грн для виплати компенсацій і державної грошової допомоги на ремонт.

Станом на початок 2024 року для виплати компенсацій за повністю знищене житло сформовано 1 826 житлових сертифікатів, і понад 400 родин вже забронювали кошти для купівлі нового житла. Робиться звернення до партнерів для фінансування, і проводиться спільна робота з Міністерством фінансів та Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.