ЄІБ виділив Україні майже EUR100 млн на проєкти з відновлення

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив українському уряду допомогу EUR99,6 млн на реконструкцію приблизно 200 об’єктів у 18 областях.

Про це йдеться в повідомленні Представництва Європейського Союзу в Україні.

Зазначається, що цей фінансовий внесок є частиною пакета надзвичайних заходів солідарності ЄІБ для України, який підкріплений гарантією ЄС.

Кошти, виділені двома траншами по EUR60 млн і EUR39,6 млн, дадуть змогу відновити майже 200 малих об’єктів комунальної та соціальної інфраструктури в різних ключових галузях України.

Фінансування буде спрямовано на капітальний ремонт, реконструкцію та будівництво нових лікарень, громадських будівель, соціального житла, а також об’єктів каналізації та водопостачання. Очікується, що це дасть змогу поліпшити умови життя для приблизно 900 тис. внутрішньо переміщених осіб.

“Програма ранньої допомоги у відновленні України” та “Програма відновлення України” є двома багатогалузевими рамковими кредитними угодами Європейського інвестиційного банку, підписаними з Україною у 2014 та 2020 роках відповідно. Ці програми загальним обсягом у 540 млн євро відіграють важливу роль у допомозі Україні.

Станом на кінець 2023 року, в рамках “Програми раннього відновлення України” успішно завершено 100 проєктів, у тому числі будівництво та реконструкція 53 навчальних закладів, 39 медичних закладів, дев’яти житлових будинків, чотирьох адміністративних будівель, трьох будинків культури, бібліотеки та спортивного центру . Наразі на різних стадіях будівництва перебуває понад 60 проєктів.

У рамках “Програми відновлення України” визначено 141 проєкт для відновлення по всій Україні. До цього переліку входять проєкти будівництва у сфері охорони здоров’я, соціального житла, а також модернізації систем водопостачання та каналізації.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом із Міністерством фінансів реалізують програми, а самі проєкти реконструкції повністю керуються органами місцевого самоврядування. ПРООН в Україні надає технічну допомогу, яка сприяє ефективній реалізації проектів у рамках Програм.