Змінено порядок надання компенсацій за програмою “єВідновлення”

Постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив про внесення Кабміном змін до Порядку надання компенсації за знищені об’єкти, уточнено термін “отримувач компенсації”.

Зокрема, удосконалено механізм застосування у формулі порядку показника опосередкованої вартості та процедуру черговості проведення виплат компенсації.

Нововведення також включають процедуру верифікації та можливість подання одного звернення про фінансування придбання житла при наявності кількох житлових сертифікатів. Уряд дозволяє випуск карток до спеціальних та поточних рахунків для отримувачів компенсації, а також розширює перелік будівельної продукції, доступної для придбання з цієї допомоги для поточного чи капітального ремонту пошкодженого житла.

Ці зміни впроваджено у Порядок надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів чи збройної агресії РФ через електронну публічному послугу “єВідновлення”. Нововведення дозволяють громадянам з легкістю подавати заяви через портал “Дія” чи звертатися до центрів надання адміністративних послуг, органів соціального захисту та нотаріусів.