Єврокомісія погодила використання заморожених російських активів для відновлення України

Європейська комісія затвердила пропозицію стосовно законодавчого акта щодо використання доходів заморожених російських активів для відновлення України.

Джерело: “Інтерфакс-Україна” з посиланням на коментар високопосадовця ЄС.

Текст пропозицій не оприлюднюватимуть, натомість одразу передадуть Європейській Раді для вивчення з подальшим ухваленням рішення. Рішення стосовно введення в дію пропозицій мають ухвалити одноголосно всі держави-члени Європейського Союзу.

У зв’язку з цим він попередив, що не озвучить конкретних цифр і процедур “через характер пропозицій – а це обмежувальні заходи, запроваджені через російську агресію”.

Чиновник ЄК розповів, що “дуже великі суми активів і доходів Центрального банку Росії (ЦРБ) були в ЄС на час агресії”. “На той час, за дуже короткий період – це було питання кількох годин або днів – ЄС вирішив іммобілізувати ці активи ЦБР, які були у фінансових установах на території ЄС. Після цього жодні транзакції більше не були можливі. Згодом це створило виняткову ситуацію, особливо для активів, які були іммобілізовані в так званих центральних депозитаріях (ЦД) цінних паперів – фінансових установах, які використовують для транзакцій між покупцями і продавцями”, – деталізував він.