А. Маляр: Фіксація завданих збитків є першочерговим етапом у формуванні доказової бази

Фіксація завданих збитків є першочерговим етапом у формуванні доказової бази. Процес полягає у систематичному зборі, описі та документуванні фактів пошкоджень/руйнувань.

Про це зазначив Андрій Маляр, Керівник Проєкту «Підвищення обізнаності серед ОМС та громадян з фіксації руйнувань спричинених війною» на тематичній лекції для слухачів Інституту післядипломної освіти КНУ ім. Тараса Шевченка.

«Документування має бути детальне. Мова йде про фотографії, відеозаписи, збір актів, складених правоохоронними органами, письмові пояснення свідків тощо. Такі матеріали стають важливою складовою доказової бази під час подальшого розгляду справи в суді», – акцентував Керівник Проєкту.

Також, Андрій Маляр розповів про механізми отримання компенсації та процедуру подачі заяв до судів, як національних, так і міжнародних.

А. Маляр: Фіксація завданих збитків

Крім того, слухачів КНУ було ознайомлено з «Алгоритмом дій з фіксації зруйнованого чи пошкодженого майна», що розроблений експертами Штабу з процесуальної діяльності Координаційного центру Української асоціації районних та обласних рад з урахуванням нормативно-правових документів, які регулюють питання фіксації заподіяної шкоди.

Нагадаємо, найближчим часом на цьому сайті буде оприлюднений актуалізований Алгоритм.

Публікація підготовлена у межах проєкту «Підвищення обізнаності серед ОМС та громадян з фіксації руйнувань спричинених війною», що реалізується Українською асоціацією районних та обласних рад за підтримки проєкту «Фенікс», що виконується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу.