Данія підтримуватиме відбудову громад в Україні спільно з ООН

Данія стала першим донором Фонду відновлення громад України (Ukraine Community Recovery Fund, UCRF), що започаткований ООН разом з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

  • Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Фонд покликаний підтримувати інвестиції у відбудову житла, енергетичної та соціальної інфраструктури, гуманітарне розмінування, а також в економічний розвиток на місцевому рівні. Концепція фонду була презентована влітку 2023 року на Конференції з відновлення України в Лондоні.

«Відновлення кожної окремої громади дорівнює відновленню всієї України. Швидкість відновлення прямо залежить від спроможності громад. Вони розуміють свої потреби найкраще. Децентралізація зміцнила громади та дала їм можливість керувати своєю діяльністю.

Символічно, що першим донором нового Фонду стала Данія. Зараз країна демонструє взірцевий приклад партнерства з Миколаєвом та Миколаївською областю у зміцненні стійкості. Я впевнений, що ця співпраця з ООН стане успішним практичним інструментом для подальшого розвитку Фонду», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Від початку війни підтримка від Данії Україні сягнула приблизно €565 мільйонів військової допомоги та €192 млн цивільної, у тому числі гуманітарних внесків. Основні сфери підтримки: військова, гуманітарна, гостра кризова підтримка, підзвітність, розмінування, захист жінок та дітей, та боротьба з корупцією.

Данія закріпила за Україною десять цивільних експертів: дев’ять у Консультативну місію ЕС та одного в ОБСЄ.