Відбувся круглий стіл УАРОР
з фіксації руйнувань спричинених війною

12 липня відбувся круглий стіл на тему «Фіксація руйнувань спричинених війною: нормативне забезпечення, виклики, обізнаність». Учасники: керівники місцевого самоврядування, експерти, представники громадського сектору.

Захід проведений в межах Проєкту «Підвищення обізнаності серед ОМС та громадян з фіксації руйнувань спричинених війною», що впроваджує Українська асоціація районних та обласних рад в межах проєкту «Фенікс», що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Європейського Союзу.

На круглому столі, зокрема, були презентовані основні завдання Проєкту.

Круглий стіл УАРОР«Проєкт передбачає створення сайту, де усі охочі зможуть ознайомитись як з нормативно-правовим забезпеченням, аналітичними й методичними матеріалами, так і свіжими новинами щодо фіксації. Дякуючи вашому зворотному зв’язку, ми актуалізуємо Алгоритм дій з фіксації збитків, що був розроблений Асоціацією, розмістимо його на сайті та адресно розішлемо органам місцевого самоврядування. Паралельно ми працюємо над запуском чат-боту та кол-центру», – — зазначив Керівник Проєкту Андрій Маляр.

Представники органів місцевого самоврядування поділились досвідом участі у процесуальних діях пов’язаних з фіксацією руйнувань та комунікації з громадянами у цьому контексті.

«Органи місцевого самоврядування мають стати інформаційним містком між Проєктом та громадянами для підвищення обізнаності  у фіксації», – додав Андрій Маляр.

У свою чергу, експерти зробили огляд законодавства та надали відповідні роз’яснення. Вони наголосили на важливості процесу фіксації, як першочергового кроку для відшкодування збитків.

«Повномасштабне російське вторгнення спричинило безліч важких наслідків. Один із таких викликів – руйнація будинків, об’єктів інфраструктури. За різними даними, від 24 лютого 2022 року було зруйновано близько150 тисяч будинків українців. Мільйони людей зіткнулися з ситуацією пошкодження чи руйнування майна. При цьому, багато громадян не знають, що робити далі. Цей проєкт, який ми вважаємо важливим та за сприяння ЄС змогли підтримати грантом, має на меті підвищити обізнаність людей та органів місцевої влади, розповісти, що потрібно зробити, щоб правильно зафіксувати руйнування і у подальшому отримати компенсацію», — зазначила Ольга Войтович, програмна менеджерка Фонду Східна Європа та проєкту «Фенікс».

Переглянути відео-трансляцію можна нижче

Матеріали для завантаження

Що потрібно зробити для відновлення зруйнованого/пошкодженого майна та подальшого розвитку громади?

  Завантажити

Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення від Світового банку, Уряду України, Європейської комісії та ООН

  Завантажити

Експертна оцінка у процесі фіксації

  Завантажити