Лідери з відпрацювання заявок за програмою “єВідновлення”

У межах програми “єВідновлення” Україна виплатила компенсацію за пошкоджене майно за понад 16 тисячами заяв українців на суму в 1,4 млрд гривень.

Про це повідомила голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Станом на 11 жовтня українці подали 50,3 тис. заяв на компенсацію за пошкоджене майно в рамках програми “єВідновлення”. Це на 19% більше ніж місяць потому. При цьому більше половини – 26,5 тис. заяв, вже опрацьовано. З них по 74% заяв погоджено виплату на загальну суму в 1,7 млрд гривень – на 21% більше, ніж два тижні тому. У компенсації відмовлено 13% усіх поданих заяв.

Лідируючими регіонами за сумами виплат щодо пошкодженого житла є

  • Харківська область — 460 млн гривень;
  • Київська область — 367 млн гривень;
  • Миколаївська область — 68 млн гривень.

На ці три області припадає понад половина всіх виплат в Україні, зазначається в повідомленні.

Середній чек за пошкодженим майном скоротився до 11,5 тис. грн із 12 тис. на початку вересня.

Щодо компенсацій за знищене майно динаміка теж позитивна –кількість поданих заяв збільшилась на 17% і складає сьогодні вже 4,2 тис. заяв, зазначила очільниця партії «Слуга Народу».

За її словами, найвищий відсоток опрацювання заяв на компенсації по програмі “єВідновлення” за знищене житло наразі в Києві – тут розглянули і прийняли рішення по 74,19% заяв. На другому місці Житомирська область – тут опрацювали 48% заяв. На третьому Донецька з 31,52% заяв.

«При цьому, найбільше позитивних рішень по компенсації за знищене житло і, відповідно, сформованих житлових сертифікатів у Харківській області – 56 сертифікатів на суму в 82 млн гривень. На другому місці – Київська область, де сформовано 45 сертифікатів на загальну суму в 152 млн гривень. На третьому місці  Миколаївська область з 11 житловими сертифікатами на суму в 13 млн гривень», – підсумувала Олена Шуляк.