Перший офіс Міжнародного кримінального суду запрацює в Україні

Генеральний прокурор Андрій Костін та секретар Міжнародного кримінального суду Пітер Льюїс підписали угоду про відкриття представництва в Україні.

Костін назвав підписання документа “ще одним кроком до забезпечення повної відповідальності за міжнародні злочини”.

В жовтні в Києві буде заснований перший великий офіс Міжнародного кримінального суду. Про це повідомим Генеральний прокурор України Андрій Костін на щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) – йдеться в повідомленні УНН.

«Ми працюємо дуже плідно з офісом прокурора (МКС – ред.) Хана і наступного місяця у Києві буде засновано найперший великий офіс Міжнародного кримінального суду. Ми працюємо з командою Каріма Хана дуже інтенсивно щоденно. І вже досягли перших результатів», – сказав Костін.

«Це наше зобов’язання. Якби не було злочину агресії, не було б 100 воєнних злочинів скоєних за час цієї війни. Наступний наш рівень партнерстві — спільні зусилля з іншими державами. У нас є спільна слідча група з шістьох країн: Литва, Естонія, Польща, Словаччина та Румунія. І поки у цих країнах ще тривають дискусії про правові моделі, ми вже створили слідчий механізм, щоб підготувати цю справу, так званий Центр для притягнення до відповідальності за агресію», – сказав генпрокурор.

За його словами, 24 країни світу відкрили свої національні розслідування воєнних злочинів рф в Україні.