Уряд Естонії схвалив законопроєкт про використання російських заморожених активів

Уряд Естонії схвалив і направить до парламенту постанову з пропозиціями, що дозволить використати заморожені російські активи для компенсації збитків, завданих Україні, – йдеться у заяві прем’єр-міністерки Естонії Каї Каллас.

Згідно із законопроєктом, правовий простір Естонії буде організовано ширше, щоб компетенції та повноваження установ зі здійснення та нагляду за санкціями були більш чіткими та ефективними.

За словами прем’єр-міністерки Каї Каллас, треба знайти способи “притягнути Росію до фінансової відповідальності за збитки, завдані Україні”.

  • “Потрібно знайти способи притягнути Росію до фінансової відповідальності за шкоду, завдану Україні. Законопроєкт, який ми з урядом сьогодні спрямували до парламенту, дає змогу використовувати заморожені активи санкціонованих осіб в Естонії для компенсації військової шкоди в Україні. Ми повинні бути прикладом і стимулом для інших європейських країн у встановленні подібних правил. Росія повинна компенсувати Україні всю заподіяну війною шкоду”, – заявила Каллас.

Міністр закордонних справ Маргус Цахкна також підтримав ініціативу Естонії щодо використання заморожених російських активів.

Для застосування цього механізму потрібна міжнародна угода з Україною або міжнародний компенсаційний механізм.

В Естонії на момент розроблення законопроєкту на підставі міжнародних санкцій було заморожено активи на суму близько 38 мільйонів євро.