Як перевірити інформацію про житло
в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно

Перевірити, чи наявна інформація про житло у реєстрі, можна такими способами:

Онлайн

Для цього Вам знадобиться кваліфікований електронний підпис.

  1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
  2. Перевірте коректність особистих даних у профілі користувача, оновіть їх за необхідності.
  3. Оберіть послугу «Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».
  4. Заповніть онлайн-форму із зазначенням критерію пошуку, за яким бажаєте отримати відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
  5. Сплатіть адміністративний збір.

Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в електронній формі через портал Дія здійснюється автоматично, зазначаючи параметри пошуку за одним або кількома ідентифікаторами.

Зверніть увагу! 

Коштує така послуга 30 гривень, а термін надання – протягом години.

Результат послуги — отримання інформації з реєстрів у форматі PDF. Її завжди можна знайти в розділі «Послуги» — «Отримані документи».

Офлайн

Отримати інформаційну паперову довідку можна, звернувшись до центру надання адміністративних послуг незалежно від місця реєстрації, до державного реєстратора чи нотаріуса, які в умовах військового стану мають доступ до реєстру.

Перелік суб’єктів, які в умовах воєнного стану проводять державну реєстрацію, доступний за посиланням: https://minjust.gov.ua/pages/list_of_state_registrars_and_officials_ministry_of_justice

Що потрібно:

  • ­­документ, що посвідчує особу, наприклад, паспорт громадянина України. Якщо документи подає уповноважена особа, потрібен документ, що підтверджує повноваження, паспорт, номер платника податків, правовстановлюючі документи щодо об’єкта нерухомого майна (свідоцтво про право власності, видане нотаріусом, свідоцтво про право на спадщину, свідоцтво про придбання майна тощо) або їхні копії. Якщо правовстановлюючі документи у вас у наявності частково, ви можете звернутися до нотаріуса або державного реєстратора для їх відновлення в повному обсязі. Для категорії громадян, які не мають жодних документів, право власності буде визначатися у судовому порядку
  • документ про внесення плати за надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Якщо особа звільнена від сплати адміністративного збору, заявник показує документ, що підтверджує право на звільнення від сплати адміністративного збору та/або внесення плати за надання інформації з Державного реєстру прав.

Зверніть увагу!

Ця послуга платна: її вартість у 2023 році складає близько 65 грн.

Публікація підготовлена у межах Проєкту «Підвищення обізнаності серед ОМС та громадян з фіксації руйнувань спричинених війною», що реалізується Українською асоціацією районних та обласних рад за підтримки Проєкту «Фенікс», що виконується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу.