Європарламент схвалив програму підтримки України на суму € 50 мільярдів

Європейський парламент схвалив створення спеціального фінансового інструмента для України (Ukraine Facility), який передбачає фінансування до €50 мільярдів на 2024-2027 роки у вигляді грантів та позик на підтримку у відновленні, відбудові та модернізації України.

Позицію щодо запропонованого механізму для України було прийнято у першому читанні 512 голосами. 45 євродепутатів були “проти” та 63 утрималися, – повідомляється на сайті Європарламенту.

  • “Депутати Європарламенту наполягають на тому, що механізм разом із усім бюджетом перегляду має бути узгоджений якнайшвидше, оскільки з 2024 року не буде жодних положень про допомогу Україні. Пакет також має бути інтегрований у річний бюджет на наступний рік, який буде узгоджено в листопаді”, – зазначається у повідомленні Європарламенту.

Однією з ключових вимог євродепутатів є те, щоб активи Російської Федерації або інших юридичних чи фізичних осіб, безпосередньо пов’язаних з російською загарбницькою війною, були використані для відновлення України. Парламент посилив положення щодо боротьби з шахрайством, корупцією, конфліктом інтересів і порушеннями під час використання коштів ЄС в Україні. Компанії під впливом олігархів не повинні мати право на фінансування, додали євродепутати.

Депутати Європарламенту також внесли зміни, щоб зробити механізм більш прозорим, створивши веб-портал щодо фінансових операцій, які надаються Україні, та їхніх цілей, а також про «віхи», досягнуті країною для отримання допомоги. Вони також хочуть, щоб внески, отримані від третіх країн і міжнародних організацій, були оприлюднені.

План, у якому Україна детально розпише реформи та інвестиції, які підтримає ЄС, має бути розроблений за участю Європарламенту та шляхом ефективних консультацій з Верховною Радою.