Міністри юстиції країн Ради Європи підтримали принципи притягнення рф до відповідальності

Міністри юстиції держав-учасниць Ради Європи та держав-спостерігачів прийняли декларацію, в якій викладено низку принципів («Ризькі принципи») для досягнення повної відповідальності за агресію російської федерації проти України та надання компенсації всім жертвам війни, у тому числі через цілеспрямоване та ефективне функціонування Реєстру збитків, завданих агресією.

Ці принципи підкреслюють, що Реєстр збитків в Україні повинен мати підхід, орієнтований на жертву, щоб забезпечити засоби правового захисту, зокрема, для найбільш уразливих верств населення, таких як жінки та діти. Вони також наголошують на важливості надання допомоги національним органам влади для сприяння координації внутрішніх зусиль для підтримки функціонування Реєстру та змістовних консультацій з громадянським суспільством і неурядовими організаціями, включаючи правозахисників, а також потерпілих та організації, які захищають їхні права. Про це йдеться на сайті Ради Європи.

Нагадаємо 16-17 травня у Рейк’явіку на саміті Ради Європи було оголошено про створення міжнародного Реєстру збитків, яких росія завдала Україні з початку повномасштабного збройного вторгнення.