Відбулась міжнародна конференція з питань
спецтрибуналу щодо агресії проти України
У Києві відбулась Міжнародна конференція «Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України. Правосуддя, яке має бути здійснене».
Конференція, у якій з поміж інших, взяв участь Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, була присвячена питанням притягнення до справедливої відповідальності всіх винних за воєнні злочини рф проти України.
У заході також взяли участь представники Проєкту «Підвищення обізнаності серед ОМС та громадян з фіксації руйнувань спричинених війною» та представники Штабу з процесуальної діяльності Української асоціації районних та обласних рад
На порядку денному Конференції були такі питання:
- обговорення важливості та методів створення саме такого інтернаціонального судового органу;
- визначення проблематики зняття персонального імунітету з правлячої верхівки країни-агресорки;
- розгляд процедурних аспектів міжнародних кримінальних трибуналів та політична значущість даного судового органу.
Так, Прем’єр-міністр України акцентував на необхідності спільного створення юридичного механізму для досягнення справедливості та відповідальності, який охопив би всіх злочинців – від організаторів до безпосередніх виконавців.
Денис Шмигаль також додав, що, крім покарання за злочини, Росія також має заплатити за всі руйнування та збитки, яких завдала своєю агресією. За його словами, Україна запропонувала світу концепцію міжнародного компенсаційного механізму. Джерелом коштів для відшкодування мають стати російські заморожені активи.
За словами очільника уряду, до формування міжнародного реєстру збитків приєдналися 42 країни та ЄС. Очікується оформлення структурних елементів компенсаційного механізму.
«Йдеться про справедливість: засудити злочинців, змусити їх заплатити. Дві ключові речі. Відновити українську економіку й інфраструктуру, безумовно, потрібно коштом агресора. Зараз усі разом ми маємо створити прецедент судового покарання винних і прецедент сплати коштів на відновлення. Світ стане безпечним, якщо ми зробимо правильні висновки з російської агресії», – резюмував Денис Шмигаль.
Зазначимо, що створення такого трибуналу підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ОБСЄ та окремі держави.
Публікація підготовлена у межах проєкту «Підвищення обізнаності серед ОМС та громадян з фіксації руйнувань спричинених війною», що реалізується Українською асоціацією районних та обласних рад за підтримки проєкту «Фенікс», що виконується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу.