Сформовано перші 500 сертифікатів у рамках “єВідновлення”

В рамках «єВідновлення» сформовано перші 500 житлових сертифікатів, які власники знищеного житла зможуть обміняти на нове

  • Про це повідомила голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

Йдеться про нерухомість як на первинному, так і на вторинному ринку.

Станом на 10 листопада українці подали 5727 заяв на компенсацію за знищене житло, причому 1289 заяв уже було відпрацьовано і за результатами сформовано 519 житлових сертифікатів на загальну суму в 1,1 млрд гривень.

Середня сума одного сертифікату складає 2,121 млн гривень. Ці кошти учасники програми можуть витратити тільки на придбання житла, причому це може бути квартира у будь-якому місті України.

Тобто, якщо знищена квартира була, наприклад, на Київщині, а власник сертифікату хоче переїхати, наприклад, до Львова, програма компенсацій “єВідновлення” це дозволяє.

Втім, це правило не діє, якщо знищено було не квартиру, а приватний будинок. У цьому випадку власник житлового сертифікату може вибирати один з двох варіантів – або будівництво нового приватного будинку на тій же ділянці, де був розташований знищений, або отримання квартири у будь-якому місті України на вибір.

Зараз розробляється етап програми компенсацій для тих громадян, чиє житло було знищене на окупованих територіях. Вони також зможуть обирати нове у будь-якому населеному пункті України на вибір.