Тепер заяви на компенсацію за знищене житло можуть подавати співвласники

Відтепер послуга компенсацій за знищене житло за програмою “єВідновлення” доступна для тих, хто мав житло у спільній власності. Для цього в “Дії” власникам необхідно разом подати одну спільну заяву або кілька – окремо.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Після цього комісія органу місцевого самоврядування опрацює повідомлення та визначить суму компенсації для кожного співвласника відповідно до його частки у власності.

Кожен зі співвласників отримає окремий житловий сертифікат у “Дії”. Його можна буде використати, щоб самостійно придбати нову квартиру чи будинок. Або обʼєднати житлові сертифікати з іншими людьми, щоб придбати нове спільне житло.

Щоб скористатися житловим сертифікатом, потрібно припинити право власності на знищений об’єкт нерухомості за згодою всіх співвласників. Але робити це необхідно виключно після того, як кожен з співвласників отримає свій сертифікат.

Вже  6,4 тисяч українців подали заяви про зруйноване майно, для отримання компенсації за програмою “єВідновлення” й придбання нової квартири чи будинку. З них 827 людей вже мають згенеровані сертифікати, які підтверджують суму компенсації.

Раніше послуга була доступна тільки одноосібним власникам.