У Конгресі США схвалили законопроєкт про передачу Україні заморожених активів рф

Комітет у закордонних справах Палати представників більшістю голосів схвалив двопартійний законопроєкт про використання конфіскованих російських активів для допомоги Україні – про це повідомляє “Голос Америки”.

Рішення було ухвалено під час слухання законопроєкту H.R.4175.

Відповідний документ вніс член Палати представників Майкл МакКол. У ньому наголошується, що конфіскація Сполученими Штатами Америки суверенних активів рф, як держави-агресора, є життєво важливими інтересами національної безпеки США.

Законопроєкт передбачає, що держсекретар спільно з Агентством США з міжнародного розвитку протягом 180 днів після набрання чинності законом має надати відповідним комітетам Конгресу оцінку найбільш нагальних потреб України у відновленні, допомозі в галузі безпеки та гуманітарної допомоги.

Також, законопроєкт унеможливлює будь-яке повернення російських активів, допоки рф не виплатить компенсацію Україні.

“Нам потрібен план якомога швидшої перемоги, і цей план має гарантувати, що США не будуть нести цей тягар самотужки. Саме тому я вніс на розгляд законопроект про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців. Настав час, щоб Росія розплачувалася за війну, яку вона розпочала”, – зазначив Маккол.

Як вказується, конфісковані кошти акумулюються у спеціальному Фонді підтримки України, а “у разі потреби право власності та дохід від конфіскованих російських суверенних активів переходять до уряду Сполучених Штатів”.