В Ризі відбулось друге засідання Конференції учасників Реєстру збитків для України

Представники понад 40 країн взяли участь у другому засіданні Конференції учасників Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, що відбулося в столиці Латвії Ризі йдеться у повідомленні

«Цим другим засіданням Реєстру збитків ми робимо ще один крок до справедливості та відповідальності за збитки, завдані агресивною війною Росії проти України. Рада Європи продовжує стояти пліч-о-пліч зі своєю державою-членом Україною та її народом стільки, скільки це буде потрібно», – сказав на відкритті заступник Генерального секретаря Ради Європи Бьорн Берге.

Друге засідання було присвячене фінансовим питанням та порядку призначення правління.

Бюджет Реєстру фінансується за рахунок щорічних встановлених внесків держав-учасниць, а також добровільних внесків; Нідерланди та Європейський Союз зробили значні добровільні внески на початкові витрати Реєстру.

На сьогоднішній день 44 країни та Європейський Союз беруть участь (як учасники або асоційовані члени) у Розширеній частковій угоді про Реєстр збитків для України, укладеній на Саміті Ради Європи в Рейк’явіку (16-17 травня 2023 р.), а також багато інших висловили намір приєднатися.